JAK VYDRŽET BLOGOVAT?

neděle, ledna 15, 2017

Zdravím všechny blogerky a blogery,

dnešní článek bude zaměřený na blogování, protože už dlouho pátrám, jak vydržet blogovat. Určitě znáte ten pocit, kdy chcete psát do aleluja, sršíte nápady a jste schopni vydat 5 článků denně nebo naopak jste úplně bez nápadu a když náhodou dostanete nápad, vyhledáte si všechen materiál a informace, zjistíte, že tenhle článek je nezajímavý, okoukaný nebo ho už někdo vydal. Přesně tyhle pocity se střídají i u mě.

Dlouho jsem hledala nějaký způsob, jak vydržet blogovat, až jsem přišla na to, že je hrozně jednoduché a je to hlavně o trpělivosti.Začneme hezky od začátku: Znáte to, máte chuť založit si blog a sršíte nápady, co budete psát. Všechno začíná od názvu a zaměření blogu (článek již brzy), od toho se odvíjí články a nápady, jenže někdy nápady dojdou a vy nechcete přestat, ale o čem psát a nevzdávat to?

Důležité je, umět si věci a blog organizovat! Proto je rozhodně plus, když máte u ruky nějaký notes nebo diář, kam si píšete nápady na články, přibližnou osnovu a kdy by měl článek asi vyjít. Můžete mít jeden den tisíce nápadů, takže si je všechny hned zapište, protože další měsíc můžete být bez nápadu, potom snadno využijete váš notes s nápady, které můžou postupem času prořídnout, protože některé články by nemusely být zajímavé. Tím, že si články naplánujete třeba na měsíc dopředu a napíšete si to do kalendáře, Vás donutí ty články napsat a vydat.


Někteří sázejí na pravidelné a opakující se články, např. měsíční nákupy, oblíbené věci za měsíc, shrnutí měsíce, nedělní povídání, atd ... Tyhle články vycházejí pravidelně každý měsíc, týden nebo každou neděli, takže pořád máte alespoň jednou v měsíci téma na článek. 


Co se týče pravidelnosti článků, tak i když si v jeden den napíšu třeba 3 články, vydávám je postupně, ne hned! Já to mám nastavené tak, že vydávám článek vždycky o víkend, takže jednou týdně, a o prázdniny i 2x týdně, samozřejmě když jsou nápady. Krásně to stíhám a zároveň udržuji nějakou aktivitu na blogu.


Postupem času vás při blogování budou držet vaši čtenáři, pro které budete chtít psát a přinášet jim zase a zase něco nového, ale na začátku je to poměrně těžké, jelikož nemáte skoro žádnou odezvu. Nelamte si hned hlavu, dopadne to dobře!

Je dobré si najít i čas pro sebe a chvíli relaxovat, takže si pusťte film a zavrtejte se do deky. Nebo si udělejte "kosmetický den" a celý den se nechte hýčkat nebo prostě odpočívejte. Vyčistěte si pamět!


Všechno je především o trpělivosti a vytrvalosti, žádná chyba nebo špatný komentář Vás nesmí donutit skončit, protože když Vás to baví, tak vydržíte. 

Já osobně se s problémem "jak vydržet blogovat" dlouho trápila, proto jsem sem rozhodla napsat tenhle článek, a třeba Vám poradit nebo Vás inspirovat. Možná patříte mezi blogery, kteří tenhle problém nemají, ale přesto jste rozklikli tenhle článek, takže doufám, že Vám byl alespoň trochu přínosný.

Do komentářů mi napište, jak dokážete vydržet blogovat a co děláte, když Vám dojdou nápady?
Těším se u dalšího článku ♥

Mohlo by se Vám líbit

13 komentářů

 1. Můžu říct, že plánování si článků v zvláštním kalendáři nebo jen v notýsku, ale podle datumu, pomáhá nejlíp.. Já si zrovna musím rozepsat lednové i únorové články a určit si pevné termíny, protože potom to podle toho na mém blogu i vypadá - jeden článek skoro za dva týdny, hrozné, minimum bych měla nejradši ten jeden článek týdně, ale taková norma jsou pro mě spíš tři články týdně, taky mám hodně těch pravidelných a opakujících se, takže..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já to mám podobně, když jsem začínala vydávala jsem třeba jednou za 2 měsíce, teď se to snažím naplánovat alespoň na jeden článek týdně. Hodně štěstí s blogem :)

   Vymazat
 2. Vynikající článek. Téma který mi teď přesně pasuje do myšlenky buď ukončit blog nebo si najít styl jak to stíhat. Tímto děkuji za tento článek :)
  www.young-woman.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Zajímavý článek. Já zrovna o nápady nouzi nemám. Spíše bojuji neustále s tím, zda psát pro sebe - tedy vydávat hlavně články o rodině, fotografické články apod., které nemají vždy úplně velkou odezvu - ale také to není pravidlo, nebo zda psát nějaké tematicky zajímavé články pro čtenáře a zvyšovat tak popularitu blogu...A pak najednou bojuju s myšlenkou, jestli to má vůbec celé cenu....

  OdpovědětVymazat
 4. Hezky sepsaný článek. Sama jdu s blogem jednou nahoru a jednou dolu, co se mého nadšení týče...někdy mám nápadů spoustu, ale pak již málo prostředků pro zrealizování a někdy se mi do toho absolutně nechce... někdy si přijdu otrokem vlastního blogu, kdy mě tlačí myšlenka, že pokud něco nevydám, nikdy se můj blog nezlepší :( Je to neustálý boj, ale máš pravdu v tom, že se člověk nesmí vzdávat! :) Měl by blog brát hlavně pro vlastní potěšení a jako koníček a neházet flintu do žita s tím, že ho stejně nikdo nečte..! :)

  www.lifestylebirdie.com

  OdpovědětVymazat
 5. Super článek! Souhlasím s tím, že je to dost o trpělivosti a plánování. A nejtěžší na tom podle mě je to, že i přes veškerou organizaci, dodržování alespoň nějakých termínů, to stále musí být vlastně zábava a koníček, protože jinak by to nemělo cenu... :-) Hold být blogerkou, je tak trochu zábava se závazkem :-) :-)

  https://nikomutonerikej1.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoj Kate, díky moc za tipy. :) Jsem dost neorganizovaný člověk, nápadů mám sice hodně, ale často právě dělám to, že vydám několik článků za sebou a pak pauza. :) Tak zkusím zapisovat přesná data, třeba mě to víc donutí. Krásný den, Iva

  OdpovědětVymazat
 7. Naprosto souhlasím. Chce to si to blogování trochu zorganizovat a nesnažit se psát každý den, to jde opravdu jen těžko zvládnout :)
  Jinak já právě teď psala článek, jak překonat spisovatelský blok, to se blogerům taky hodí :)

  OdpovědětVymazat
 8. Paráda! O trpělivosti a vytrvalosti naprosto souhlasím.
  Krásný blog, sleduju :)

  VeeVeronica.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuju moc za krásné komentáře, jsem ráda, že Vám článek pomohl a inspiroval Vás. :)

  OdpovědětVymazat
 10. Skvelý článok, tiež mám vytvorený jeden diárik, kde si všetko okolo blogu zapisujem.Takéto články okolo blogovania by si mohla kľudne aj častejšie uverejňovať :)
  Veľmi pekný blog, dávam určite odber :)

  http://www.ellenya.com/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, co se týče blogovacích článků, tak už mám pár nápadů :)

   Vymazat
 11. Já blogem žiji. Vše, co zažívám, vše, co mě napadne, se mi okamžitě v hlavě formuluje do článku... 😁 Takže opravdu nemám problém u blogování vydržet. Blog je součást mne. :)

  OdpovědětVymazat

Děkuju, že jste si udělali čas a zanechali komentář. Kate ♥

OBLÍBENÉ ČLÁNKY

ZOBRAZENÍ