CESTOVÁNÍ V TELEVIZI

10/01/2017

"Jediná cesta, které budete litovat, je ta, kterou nepodniknete."

Cestování ... jedna velká kapitola, ke které se toho dá napsat nekonečně moc. Podle názvu už víte, o čem tenhle článek bude, takže nemá cenu zdržovat. Jistě jste si všimli, že v televizi je nejeden pořad o cestování a tipech na výlety. Těch pořadů je opravdu hodně a pár z nich Vám teď ukážu. Především ty, které občas sleduju já. Takže to berte jako takovou další možnost, kde brát inspiraci na výlety.


BEDEKR
Pořad, který vysílá Česká televize má už 4 řady. Moderátoři Michaela Mauerová a Martin Písařík právě poznávají již podruhé Francii. V předešlých řadách navštívili Německo, Rakousko a zmiňovanou Francii. Předešlé řady měly jiného moderátora.
Je to takový klidný a oddechový pořad a určitě Vám pár tipů na výlety utkví v paměti. Mě osobně nejvice bavilo Rakousko.
Pořad se vysílá na ČT2 každý čtvrtek od 21:00, o víkendu se pak můžete podívat na reprízu nebo všechny díly najdete na webu ČT. Můžete si taky pořídit knížku o pořadu.
AMAZING RACE
Dalším zástupcem je americká reality show Amazing Race: o milion kolem světa. Princip soutěže je, že na začátku máme několik dvojic (matky s dcerou, páry, bratři, kamarádi...) a ti musí postupně plnit úkoly po celém světě, za splnění úkolu dostanou další indícii na další místo. Na konci každého dílu poslední dvojice, která dorazí do cíle vypadne, takže je to hlavně na čas. Více informací ZDE.
Ale když opomeneme to, že se jedná o soutěž, můžeme vidět několik krásných míst, která se dají navštívit. Mě osobně nejvíce bavila 15. řada, kdy soutěžící navštívili Prahu, ale také Švédsko nebo Vietnam.
Co se týká soutěže, tak je zajímavé pozorovat jednotlivé dvojice, jak se spolu dokáží vypořádat s jednotlivými úkoly a situacemi. To mě občas přivádí k myšlence, zda bych to zvládla taky a s kým bych se do soutěže pustila?
Zda se dá někde zkouknout online bohužel netuším, ale určitě se všechny řady dají stáhnout na ulož.to a nebo některé díly najdete na youtube, ale tam jsou většinou v angličtině. Pořad se vysílal na Nova Cinema kdysi dávno, kde jsem na něj taky narazila.

ČEŠI NA CESTÁCH 
Další tipy na výlety, především za teplem najdete v pořadu Češi na cestách, který navazuje na pořad Ženy na cestách. Dvojice Čechů jednoduše poznává danou zemi. Výrazným soutěžícím byla například Dominika Myslivcová nebo pár lidí z pořadu Prostřeno. Vícce se mi ale líbila předchozí série Ženy na cestách. Můžete ho shlédnout online na Prima PLAY.OBJEKTIV
Nejstarší cestovatelský pořad vysílý Česká televize již 30 let. Popravdě tenhle pořad jsem viděla párkrát, ale všechny díly najdete na webu ČT. I k tomuhle pořadu si můžete zakoupit knížku.TOULAVÁ KAMERA
Další pořad z tvorby České televize, který jsem sledovala jako malá s tátou. Doma máme i několik knížek a pár tipů už jsme taky vyzkoušeli. Všechny díly jako vždy najdete na webu ČT.Pořadu o cestování je na internetu opravdu hodně, většinu z nich vysílá buď Česká Televize nebo Prima ZOOM. Já jsem vybrala ty, které si myslím, že jsou zábavné a nabízejí skvělé tipy ať už po Česku nebo po zahraničí.

Ještě si vzpomínám na jeden pořad o českých hradech a zamcích, kde vždy moderátor/ka prováděla v kostýmech, vysílal se také na ČT1. Bohužel si na název nevzpomenu, takže pokud víte, co mám na mysli, tak mi dejter vědět.


Znáte všechny pořady nebo je pro vás nějaký nový? Já osobně nejraději koukám na Bedekr a Amazing race. Pokud znáte další zajímavé pořady o cestování, tak mi to určitě napište do komentářů, ráda se podívám.

Těším se u dalšího článku

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

1 komentářů

  1. Děkuji za fajn tipy, na začátku roku jsme si po dlouhé době pořídili s přítelem televizi, která ale zatím slouží jako medium pro Netflix a přehrávání Spotify :) Už dlouho si říkám, že bych se měla na něco zajímavého podívat, když už jí máme a tvé tipy zní zajímavě, zatím znám jenom Objektiv. Inspirace není nikdy dost :)

    OdpovědětVymazat

Děkuju, že jste si udělali čas a zanechali komentář. Kate ♥