SHRNUTÍ ROKU 2017

12/31/2017

"Jeden příběh končí proto, aby mohl začít další."

Všechno to uteklo tak rychle a konec roku je za dveřmi. V tomhle článku bych ráda shrnula rok 2017, co pro mě znamenal, co mě potěšilo, překavpilo, zklamalo, atd. Vsadím se, že určitě na něco zapomenu. Vidím to na trochu delší článek než obvykle, ale doprovodná videa, písničky a obrázky k tomu prostě nezbytně patří. Alespoň si teď prostřednictvím tohoto článku všechno sepíšu a zavzpomínám. Ale nebude to jen o mně.


HUDBA
Letos jsem objevila spoustu písniček, které mě nenechaly sedět a mlčet. Ať už to byla písnička Despacito, která se stala velkým hitem, tak třeba zpěvačka Bebe Rexha, která mě naprosto uchvátila svým hlasem už loni s písničkou Name of love. Velké překvapení pro mě byl i Justin Bieber, kterého jsem nikdy neposlouchala, ale písnička 2U, kterou má s Davidem Guettou, je skvělá! Velmi chytlavou melodii má taky písnička Feels, Bad Ideas (Alle Farben) nebo Be mine (Offenbach)


  

Mezi českými zpěváky se mi líbila písnička od Jakuba Děkana - Děda, od skupiny Mirai - Když nemůžeš tak přidej, ty tři slavíky si zasloužili. Sebastian a jeho Vesmírná je taky moc povedená písnička. Teď v prosinci vyšla nová písnička od Ondřeje Brzobohatého a Marty Jandové. 


KNÍŽKY
Moje oblíbená kapitola, knížky. Letos jsem se opravdu do knížka zamilovala, moje svědomí se ve mně nějak hnulo a já začala číst a shánět knížky. Mezi knížky, které určitě doporučuju patří Manželé odvedle (recenze TADY), Kulka a Ta přede mnou. Mezi knížky, které ještě nemám přečtené, ale už se na ně těším patří Ledové sestry, Temná hmota, Hadrový panák, Magonie, Tisíc polibků a Nejskrytější přání. 


FILMY A SERIÁLY
Nejsem úplně vášnivý sledovatel filmů, ale i přesto mě letos nějaké filmy zaujaly. Líbil se mi film Pasažéři, Piráti z Karibiku 5: Salazarova pomsta, co se týče pirátů, tak jsem nevynechala jediný díl a věřím, že bude i šestka! Hodně mě zaujal i trailer k filmu Největší showman, kde hraje Zac Efron a Hugh Jackman, moji dva oblíbení herci, takže ho musím vidět. A mezi českými filmy se těším na film Špindl s Davidem Gránským.
Z pohádek se mi líbila vánoční pohádka Nejlepší přítel a Anděl Páně 2. A nakonec jsem zvědavá na dvoudílný film o Marii Terezii, který budou dávat dnes a zítra na ČT1, historické filmy nemusím, ale na tenhle se těším.

Co se týká seriálů, tak jsem sledovala hlavně The Vampire Diaries a Pretty Little Liars, oba serály letos skončily, takže jsem hledala nějaký nový, který by mě nadchl. Zkoušela jsem Hru o trůny, Teen Wolf, The Originals nebo Blood and Oil, ale žádný mě tak moc nenadchl, ale třeba se to ještě změní. Mezi českými seriály se mi zalíbil Modrý kód, ale občas musím zavřít oči, když vidím ta zranění a krev.

MÍSTA
I letos jsem navštívila spoustu zajímavých míst. Nejvíce mě uchvátila Stezka v oblacích, kam jsem se opravdu těšila, článek TADY. Potom NP České Švýcarsko a Pravčická brána, článek TADY. Na Slovensku to pak byl úžasný skanzen v Pribylině.

 

ŠKOLA
A shrnu i můj školní rok, který pro mě byl letos přelomový, to jste se mohli dočíst v těchto dvou článcích: článek 1 a článek 2.  Teď trochu ve zkratce: V únoru jsem měla úžasný maturitní ples, na který jen tak nezapomenu, maturity jsem se hodně bála, ale zbytečně, zvládla jsem jí hravě. V říjnu jsem nastoupila na vysokou školu, sice to nebyla moje vysněná vysoká škola, ale nakonec je to tam fajn. 

BLOG
A nakonec něco málo k blogu. Nějaké statistiky Vás určitě nezajímají, takže Vám jimi nebudu zatěžovat. Upřímně, ani já na ně moc nekoukám. Píšu proto, že chci, ne proto, že musím. 
A se s blogem dělo? Ze začátku roku jsem vydávala pravidelně každou neděli, asi do března se mi to dařilo, ale pak jsem polevila a psala jenom když jsem měla něco zajímavého nebo něco, o co jsem se chtěla podělit, ale takhle to má asi každý. Odvíjí se od toho i věta, kterou často používám, že blog je můj koníček, ne povinnost. 
Během roku jsem se taky pustila do úpravy vzhledu blogu. Několikrát jsem se rozčilovala a nevěděla, jak to udělat, ale nakonec jsem si s HTML jazykem poradila a všechno by mělo fungovat a vypadat, tak jak má. 
Věřím, že tohle je tak nějak ve stručnosti můj rok 2017, snad jsem na nic nezapomněla. 
Rok 2017 pro mě nebyl nijak moc zlomový, vymněnila jsem školu, odmaturovala jsem a možná o trochu víc dospěla. Na rok 2018 se těším, hlavně na všechny výlety, které plánuji a na knížky, které si chci přečíst. A co se má stát, tak se stane.

Do komentářů mi napište vaše shrnutí za rok 2017, nebo pokud máte podobný článek, ráda se podívám. Uvítám také různé tipy na výlety, seriály a filmy, knížky i písničky. 


Závěrem Vám chci popřát krásný a šťastný Nový rok! Nějaké srdceryvné přání je zbytečné, každý sám nejlíp ví, co chce, jak bude slavit, s kým bude slavit a co má dělat. 

Těším se v novém roce.

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

2 komentářů

  1. Ten nový film o Márii Terézii sa mi veľmi páčil. Dokonca je náš slovenský čo som zistila až keď som zazrela Petru Polnišovú a z úst hercov som pochopila, že hovoria samostatne žiaden dabing. Filmy sa mi páčili, niečo také super Slováci ešte nenatočili. Aj z vizuálneho hľadiska to bolo perfektne spracované.

    OdpovědětVymazat
  2. Podobný článek budu teprve sepisovat :) Ale stejně jako ty jsem odmaturovala a nastoupila na vysokou školu. Na TVD a PLL jsem koukala a tyto dva seriály milovala, ale už bylo na čase se s nimi rozloučit. Hra o trůny se stala další mou závislostí, mám dokonce přečtené všechny knihy, které u nás vyšly. Na Teen Wolf se také koukám a seriál se mi líbil už od začátku. The Originals sice není TVD, ale je to také super seriál. Na Blood and Oil jsem se koukala a dokonce překládala titulky. Ale pak mě přestal bavit a vzdala jsem to.

    OdpovědětVymazat

Děkuju, že jste si udělali čas a zanechali komentář. Kate ♥