KNIŽNÍ NOVINKY Duben 2018

3/25/2018

Venku se nám konečně blíží jaro, ikdyž teoreticky by už mělo být, tak teploty stoupají pomalu. Každopádně s jarem přichází i lepší nálada a o pár vrstev oblečení míň. Já už uklidila pár zimních věcí, tak doufám, že mě zima už nepřekvapí. Tak jsem trochu zabásnila o počasí, ale teď už k tématu článku.

Dlouho jsem přemýšlela, zda podobný článek vydat, protože knižní novinky si každý dokáže najít sám. Ale jelikož podobné články ráda čtu a je hezké mít to všechno sepsané na jednom místě a nehledat to na několika stránkách po internetu, tak jsem si řekla, že to zkusím taky.


Knížky jsou z nakladatelství Omega, od kterého mi přišel katalog spolu s knížkou Počátek, kterou jsem si objednávala v únoru.

ROMÁNY PRO ŽENY

Diana Gabaldon: Bubny podzimu

 • 4. díl ze série Cizinka
 • vychází 16. dubna 
Začalo to ve Skotsku, u prastarého kamenného kruhu. Uprostřed něj je vchod, který může otevřít jen několik vyvolených, a vede do minulosti. Claire jím již dvakrát prošla a přežila. ...
SVĚTOVÁ BELETRIE

Arundhati Roy: Ministerstvo nejvyššího štěstí

 • vychází 30. dubna
 • Ačkoliv je tato kniha z trochu jiného prostředí, tak titulní stránka a název mě natolik zaujal, že mě kniha velice láká. 
Ministerstvo nejvyššího štěstí nás zavede na intimní cestu přes indický subkontinent – ze stísněných čtvrtí starého Dillí a nablýskaných center rychle se rozvíjejících nových velkoměst do zasněžených hor a údolí Kašmíru, kde válka je mír a mír je válka a čas od času to je život i ‚normální‘.Dina Rubina: Syndrom loutky

 • vychází 30. dubna
Když osmiletý chlapec Peťa Uksusov sleduje, jak rusovlasá slečna padá z okna (jako loutka!), netuší, že tento zážitek nastartuje dvě největší posedlosti jeho života: loutky a Lizu.
Ještě tentýž večer si autista Peťa začíná hrát s loutkami ostatních dětí a předvádí naprosto unikátní dovednosti a nadpřirozené výkony. V jeho r
ukou panenky a loutky doslova ožívají
.
DETEKTIVKY, THRILLERY:

Tibor Rode: Mona Lisa Virus

 • vychází 16. dubna
 • Historii nemám ráda, ale díky knize Šifra mistra Leonarda, jsem si různé symboly spojené s uměním zamilovala. Ikdyž titulní stránka nekřičí slovy: "Kupte si mě!", tak stručný popis už to rozhodně křičí. 
V Americe náhle zmizí skupina královen krásy a po čase se opět objeví, ale všechny dívky jsou znetvořené po plastických operacích. V Lipsku Staré radnici je zničena nástěnná malba Leonarda Da Vinciho. Zároveň se po celém světě šíří počítačový virus, které ničí fotografie žen.
Co mají tyto události společného? To je otázka,
 na kterou musí najít odpověď vědkyně Helen Morgan, zvlášť když je její dcera unesena a stopa vede do Evropy – na místo, kde s největší pravděpodobností před 500 lety spatřil světlo světa slavný obraz Mona Lisa...Holly Seddon: Nezavírej oči

 • vychází 30. dubna
 • Mám ráda detektivní příběhy a tohle je další úlovek, který si musím pořídit. Zaujetí na první pohled.
Robin a Sarah, ač dvojčata, si nejsou moc podobná a ani naladěná na stejnou vlnu, a navzájem se milují. Dokud nebyla odloučena kvůli krutým poměrům v rodině.
Teď je jim přes třicet. Robin žije sama, trpí agorafobií a záchvaty paniky. Celé dny a noci tráví chozením po místnostech svého domu. Anebo pozoruje ulici, domy, sousedy. A jedn
oho dne uvidí něco, co neměla ...Jax Miller: Dítě Freedom

 • vychází 23. dubna
 • Další kniha, která mě na první pohled zaujala. 
Freedom Oliver má spoustu tajemství. Žije v malém městě v Oregonu hlavně sama pro sebe. Pár jejích přátel a sousedů vědí, že pracuje v místním motorkářském baru; vědí, že je každý týden zadržena pro pití alkoholu na veřejnosti; vědí, že je drzá, zábavná a nebojácná.
Co nevědí, je, že Freedom Oliver je falešné jméno. N
evědí, že před dvaceti lety byla zatčena, když zabila svého manžela, policistu. Nevědí, že dala své dvě děti k adopci. Nevědí, že je nyní v programu na ochranu svědků a každý den lituje, že tehdy udělala dohodu s FBI, kvůli níž přišla o děti.
SCI-FI, FANTASY

Genevieve Cogman: Hořící stránka


 • vychází 30. dubna
 • 3. díl ze série Neviditelná knihovna
Když je vaší úlohou zachránit den – kde začnete?
Irene, agentka Neviditelné knihovny, má pevné zásady, zvláště ve zkušební době. Jenže co si počít, když cesta domů je v plamenech a východy z mnoha realit jsou nefunkční? A navíc je to Alberich s plánem na zničení celé Knihovny.
Irene a její pomocník Kai jsou vysláni do Petrohrad
u, aby této hrozbě zamezili. Jenže je tu i Alberich a plánuje atentát. Vhodná příležitost překazit jeho plány a Knihovnu zachránit.
Adrian J. Walker: Běžecký klub na konci světa

 • vychází 16. dubna

Edgar Hill je pětatřicátník, flákač s nadváhou, špatný manžel a ještě horší otec. Život ho nebaví a nudí se k smrti. Takže když dojde ke srážce Země s asteroidem, která má katastrofální následky a Edgar s rodinou nalezne útočiště v kasárnách v Edinburghu, docela se mu uleví. Jeho svět je o mnoho jednodušší, život snadnější a všechno má pro něj větší smysl. Ale život není nikdy jednoduchý. Když se jednoho dne vrátí z města, kde pomáhal zachraňovat lidi a hledat potraviny, zjistí, že jeho rodina je pryč. Byla odvezena na jižní pobřeží k evakuaci z Británie do Austrálie. Musí podniknout úmornou a nebezpečnou cestu pěšky přes zdevastované Spojené království. Edgar musí svést závod s časem, aby nalezl lidi, které miluje, než je ztratí navždy.
Amish Tripathi: Nesmrtelní z Meluhy

 • vychází 9. dubna
1900 před naším letopočtem. To, čemu dnešní Indové mylně říkají Harappská kultura.
Obyvatelé tehdejší doby tuto zemi nazvali Meluha – dokonalou říši, která existovala mnoho staletí před sjednotitelem Lordem Ramem, jedním z největších panovníků všech dob. Tato kdysi hrdá říše a čelí vážným nebezpečím a je pomalu ale jistě odsouzena k zániku. Obyvatelé navíc musí čelit nájezdům z východu, ze země Chandravanshis. A aby toho nebylo málo, zdá se, že Chandravanshis se spojil s lidem Nagas, podivně deformovanými lidmi s úžasnými bojovými schopnostmi. 

KUCHAŘKY:
Mezi dubnové knihy patří i výčet kuchařek. Zaujala mě rozhodně kuchařka WOK snadno a rychle a 101burgerů a sliderů.

 OSTATNÍ:
A pak jsou tu knihy, které jsou o životním stylu a zdraví. Zaujali mě knížky Změňte mozek, změňte život (zdraví), Víkendový efekt (osobní růst) a Organizace skutečného života: Zbavte se nepořádku za 15 minut denně.      

             
Věřím, že tenhle malý přehled dubnových knižních novinek se Vám líbil a objevili jste spoustu zajímavých knih a námětů na čtení. Které knihy oslovily Vás?

Těším se u dašího článku ♥

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

1 komentářů

 1. Jé, to bude zase zajímavých knih :) Pokukuji po nových fantasy, zajímavě vypadá i to s Mona Lisou a nová kniha od Holly Sedon :)

  OdpovědětVymazat

Děkuju, že jste si udělali čas a zanechali komentář. Kate ♥